Ohlasy

Poděkování – Diana

Chtěla bych Vám všem v Klubu od srdce moc poděkovat. Díky Vám, mám krásný nový nábytek, bohužel to ještě nemám dodělané, ale posílám aspoň to co mám, určitě zašlu i finální výsledek. ( šatní skříň je stále v krabici a předsíňová stěna se musí pověsit)

Pomohli jste mi zařídit byt, pro mé sourozence, kteří jsou momentálně v dětském domově a jezdí domů na víkendy a prázdniny.
Poslední dobou, jsme to měli všichni velice těžké a přicházela jedna rána za druhou.
O děti se starám jako jejich sestra sama, bez jakýchkoliv finanční příspěvků. Je pro mě těžší našetřit na nábytek jen z mého platu.
Vy jste se objevili jako zázrak, který mi přišel na pomoc.
Bez Vás bych si rozhodně nemohla dovolit nakoupit tolik kusů nábytku najednou. Ani nevíte jak si vážím toho, že jste se rozhodli pomoci zrovna mně.
Taky jste mi pomohli dostat se o krok blíž, si vzít své sourozence do osobní péče, když mají hotový pokojíček.
Prosím, pokračujte v tom co děláte,
děláte nádhernou práci pomáhat těm, co to potřebují. A já Vás obdivuji, je to krásné.
Ještě jednou děkuji ani nevíte co to pro mě znamená.❤️ je skvělé vidět, že stále existují dobří lidé.
Mějte se krásně,
S pozdravem Diana

——————————————————————————————————————————

CEDROVATKA

Přátelé z Klubu přátel dětí DD, děkujeme za podporu a poskytnuté dary za rok 2023, které byly použity na vzdělávací a volnočasové aktivity pro děti z dětských domovů v širokém regionu severu Čech – např. DD Chrastava, DD Dlažkovice, či  Hamr na Jezeře,  dále pro děti se speciálními potřebami ze ZŠ Rumburk, Varnsdorf, České Lípy  a Liberec Orlí.

Byl to rok bohatý na Vaši podporu, rok bohatý na zážitky, bohatý na podporující aktivity a v neposlední řadě bohatý na příležitosti pro rozvoj dětí pobývajících v dětských domovech, které tak mohou vnímat i hodnoty života mimo zaběhnutý stereotyp a poznat, že rozvojem svých dovedností, schopností, možností a talentů mohou své životy odpovědně, svobodně a šťastně žít. 

Děkujeme za finanční podporu na aktivity, které by tyto děti neměly možnost zažít.

DĚKUJEME!

Ing. Pavlína Šafusová, předsedkyně sociálního družstva CEDROVATKA, Krásná Lípa

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Přílohy

DOMOV RÁČEK

Rok 2023 jsme nazvali ROKEM ČTVRTSTOLETÍ,

protože již 25 let poskytujeme kvalitní sociální služby.

A byl to hezký rok, plný krásných akcí, naplněný zážitky a vzpomínkami na uplynulých 25 let. Mezi hezké akce patří tradičně jarní pobyt na Šumavě, dále například výlety do Prahy, do ZOO a krátké výlety po okolí.

Mezi nejsilnější zážitky patřila účast na Speciálních olympijských světových hrách v Berlíně, kde skupinka Ráčků bojovala v pozemním hokeji a přivezla krásné „bramborové“ medaile.

V průběhu roku jsme však nezapomněli pracovat, a tak jsme díky Klubu přátel dětí dětských domovů, vyráběli proutěné košíky, tkané koberečky, keramické výrobky,

malované hrníčky a trička.

Zkrátka prožili jsme úspěšný rok v dobré partě kamarádů a s optimismem vstupujeme do našeho dalšíhoo čtvrtstoletí.

Ilona Hrušková, ředitelka

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

AD Plzeň

Dobrý den,

velmi Vám touto cestou děkujeme za poskytnutí finančního daru pro nás azylový dům, za který jsme pořídili dárky pro děti našich klientek. Radost dětí u stromečku byla veliká a alespoň zprostředkovaně Vám ji předáváme v několika fotografiích.

Přejeme vše dobré v novém roce, ať je pro Vás úspěšný, naplněný spokojeností a radostí!

Za celý azylový dům

Mgr. Milena Kuncová

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DD BEROUN

Vážení, prosím dovolte mi poděkovat Vám za pomoc, kterou naší organizaci již dlouhodobě poskytujete. Finanční prostředky plně využíváme ve prospěch dětí na psychoedukační činnosti pod vedením odborného pedagogického pracovníka – psychologa. Individuální přístup umožňující lépe poznávat a respektovat specifické vlastnosti a zvláštnosti dítěte a lépe poznat dítě v určitých oblastech. Terapie je u dětí oblíbená, těší se na ni.

Jsme rádi, že tuto podpůrnou aktivitu můžeme díky Vaší finanční podpoře nadále realizovat v našem DD.

Vaší pomoci si velice vážíme a děkujeme za Vaši důvěru a podporu.

Mgr. Jana Müllerová, ředitelka DD a MŠ Beroun.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

AD Rumburk

Drazí přátelé Azylového domu v Rumburku,

s velkou vděčností chceme vyjádřit náš hluboký dík za váš laskavý dar, který jste nám věnovali v minulém roce. Vaše štědrost nám umožnila uspořádat několik krásných vánočních akcí pro děti a matky pobývající v našem azylovém domě a v rámci terénní práce ve Šluknovském výběžku.

V rámci vzdělávacích aktivit, které jsme díky vaší podpoře mohli realizovat, jsme se zaměřili na podporu rozvoje dovedností a posílení schopností dětí. Děti se tak mohly zapojit do vánočního pečení cukroví, výroby vánočních ozdob a šití. Seznámily se s tradičními vánočními zvyky, a společně jsme si užili krásnou štědrovečerní večeři.

Vaše podpora nám umožnila ukázat dětem nový pohled na vánoční svátky a vytvořit pro ně nezapomenutelné vzpomínky. Jsme vděční za vaši důvěru a přejeme vám všechno nejlepší.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DD Liptál

I letos díky vaší podpoře měly naše děti léto bohaté na zážitky. Tentokrát jsme poznávali především krásy Moravy. Začátek prázdnin trávily děti na ozdravně turistickém pobytu v Jeseníkách. Poznali jsme Velké Losiny, kde jsme navštívili kromě zámku a dětského hřiště také vyhlášenou pralinkárnu. Navštívili jsme vojenskou pevnost Hůrka. Svezli jsme se lanovkou z Ramzové na Šerák. Zažili jsme adrenalinovou jízdu na bobové dráze v Petříkově, prohlédli jsme si lázně v Jeseníku. V Branné jsme obdivovali zámek Kolštjen, ochutnali výborné borůvkové knedlíky a také jejich vyhlášené trubičky. Věřte nám, nebylo to jen o jídle J, ale také jsme se hodně nachodili. Třeba při túře z Čerňavy, nebo cestou na Rejvíz, kde jsme překonávali přírodní překážky. A zvládli to i naši nejmenší. V Jindřichově jsme se svezli nejen výletním vláčkem, ale také na konících. A v neposlední řadě, jsme si užívali zázemí v penzionu v Nových Losinách. Protože nám počasí přálo, užili jsme si vodní hrátky jak v bazénu, tak vodní přestřelku s vodními pistolemi, ale hlavně horský potůček, který Losinami protéká.

V druhé polovině července pak děti společně vyrazili do Karolinky. Tady společně „zachraňovaly hrdiny z Tlapkové Patroly“. Poznali Kohůtku, Portáš. Užili si pouť v Karolince. Navštívili statek se zvířátky. Překonaly samy sebe a zvládly stezku odvahy. Užily si opékání, grilování a nakonec hledaly poklad ve Vodním světě ve Velkých Karlovicích.

V rámci našeho výchovného působení vedeme děti k samostatnosti. Proto spousta našich dětí trávila prázdniny na táborech – ať na sportovním, kde si zvyšovaly fyzičku, nebo na indiánském, kde spaly v týpí. Dalším táborem byl pak tábor s koňmi, kde se kromě sebe, staraly také o zvířátka. Naši kluci fotbalisti trávili čas na fotbalovém kempu.

Mezi naše další krásné zážitky patří hippoterapie s koníky, návštěva aquaparku, zoologické zahrady, zámecké zahrady, zábavního centra.

Tohle všechno jsme zažili i díky Vám. Díky lidem, kteří kromě sebe, myslí i na ostatní. Díky lidem, kteří mají obrovské srdce a umožnili nám zapomenout na každodenní starosti.

Děkujeme VÁM za dlouholetou podporu a přízeň. Přejeme Vám mnoho zdraví a pohody v osovním životě.

Malí a velcí z Liptálu.

——————————————————————————————————————————–

Azylový dům Rumburk

Dobrý den,

touto cestou bychom Vám ještě jednou chtěli velice poděkovat za možnost uspořádat úžasnou akci pro děti z Cedru a jejich rodiče.

Úterý 7.března jsme ve spolupráci s čokoládovnou MANA uspořádali exkurzy s výrobou čokolády. Každý účastník si mohl vyzkoušet výrobu vlastní čokolády, nahlédnout pod čokoládovou pokličku a tajemství  čokoládových šefkuchařů. Bylo krásné sledovat úžasné reakce a tvorbu těch nejmenších, kteří si sebou odnesli mnoho báječných zážitků, nových vědomostí, vlastní čokoládu a dáreček od MANY.

Odpoledne jsme si díky Vám velice užili.

S přáním hezkého dne
Andrea Burďáková
CEDR – komunitní spolek

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Domov RÁČEK

Jak říká klasik:
„Co je štěstí? Muška jenom zlatá!“
… štěstí je také mít dobrou partu kamarádů, se kterými se pravidelně setkáváte,
pracujete, hrajete si, jezdíte na výlety, plujete po řece, procházíte se v lese a máte se rádi.
K tomuto štěstí je potřeba mít i přátele se srdcem na správném místě.
A takové my máme. Jsou to především tety z Klubu přátel dětí dětských domovů, které nám pravidelně pomáhají a přispívají na naši rozmanitou činnost.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
Ilona Hrušková
Ředitelka


Azylový dům Pzeň

Vážení přátelé,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za poskytnutý finanční dar, který jsme v předvánočním čase použili na nákup dárků pro děti našich klientek a částečně také na zakoupení potravin pro vánoční pečení. Do něj se zapojilo mnoho našich dětí a s radostí zdobily perníčky. Velice děkujeme za vaši dlouhodobou pomoc a podporu a za společnou radost, kterou Vám můžeme zprostředkovat alespoň přiloženými fotografiemi.

Přejeme Vám úspěšný rok, pevné zdraví a pozitivní mysl!

 S pozdravem  

Mgr. Milena Kuncová

———————————————————————————————————————-

DD Nové Strašecí

Milé klubácké tetičky,

velice vám všem děkujeme, že jste nás v roce 2022 opět podpořili ve tvůrčích činnostech. Tyto činnosti nás vždy opravdu baví, a jak říká teta, také rozvíjí naši fantazii a motoriku, kterou potřebujeme i pro školní dovednosti. Za finanční dar jsme pořídily nejrůznější výtvarné pomůcky a dekorační předměty, nové náčiní, např. tavné pistole, usnadňující výrobu a umožňující tvorbu sofistikovanějších předmětů. Mohly jsme si v dětském domově udělat krásnou vánoční i silvestrovskou atmosféru plnou vlastnoručně vyrobené nebo dozdobené dekorace se spoustou světýlek. U těch dětí, které se ještě bojí tmy, svítila světýlka celou noc. Díky vám jsme si mohly i vyrobit dárky, kterými jsme následně obdarovali své kamarády a rodinu. Také nám ještě zbyl materiál, abychom se výtvarným činnostem mohly věnovat i po zbytek dlouhých zimních podvečerů. 

Srdečně děkujeme a přejeme vám všem pohádkový rok 2023

děti z dětského domova Nové Strašecí

————————————————————————————————————————–

DD Chrastava

V pátek 11. 11. 2022 vyrazila skupina šesti žáků z našeho zařízení do Krásné Lípy. V čokoládovně MANA je čekal zajímavý úkol, na který se moc těšili: pod vedením pracovníků čokoládovny si měli vyrobit vlastní bonbony z pravé belgické čokolády. Vyzkoušeli si spolupráci ve dvojicích a použití různých pomůcek (např. ocelové stěrky a digitálního teploměru). Pod vedením příjemných pracovníků čokoládovny si prošli celým procesem výroby čokolády z polotovaru přes její správnou temperaci a následné zchlazení až po naplnění forem vzniklou hmotou. Cítili se jako opravdoví čokolatiéři.

Čekání na vyrobené bonbony jsme si zkrátili prohlídkou výrobny a sledováním výroby s ochutnávkou různých druhů čokolády. Nakonec si chlapci vlastnoručně vyrobené bonbony zabalili a odvezli s sebou. Mnozí nám pak po cestě zpět sdělovali své zážitky. Práce s nejrůznějšími pomůckami a hlavně spolupráce ve dvojicích byla pro chlapce velkým přínosem. Těšíme se na další návštěvu a moc vám děkujeme za tuto příležitost!

Za kolektiv DDŠ Chrastava Mgr. Ondřej Marek

—————————————————————————————————————————————


DD Radkov

Dobrý den,

velice rád bych Vám poděkoval za finanční dar  pro Dětský domov a školní jídelnu Radkov – Dubová 141.p.o. , který jsme obdrželi při předávání cenĎ. Velice si tohoto vážíme, neboť jsme DD na severu Moravy v zapadlé vesnici a dosud jsme žádného sponzora neměli. Finanční částka bude použita k zaplacení letního tábora, pořádaného Agenturou 7 v Náměšti nad Oslavou v červenci 2023. Děkujeme Vám všem jménem dětí z dětského domova.

S pozdravem

Ing. Daniel Viceník
ředitel DD a ŠJ Radkov – Dubová 141

—————————————————————————————————————————

DD LIPTÁL

Expedice Vysoké Tatry 2022

Ve dnech 01. – 10. 07. 2022 poznávalo 12 dětí krásy Slovenska a slovenských velehor. Cestou do Vysokých Tater se zastavujeme v obci Klin, kde je poutní místo a socha Krista. Tato socha je kopií sochy Krista v Rio de Janeiru, proto se tomuto místu říká Rio de Klín. Kromě majestátní sochy je zde nádherný výhled na Oravskou přehradu, a ostrůvek s původním kostelíkem, kde se nachází galerie. Dalším zajímavým výletem byl výlet lanovkou na Solisko. Z lanovky jde krásně vidět vodopád Skok, který se stal naším dalším cílem. Po náročnějších túrách jsme zvolili relaxační procházku kolem Štrbského plesa, kde jsme obdivovali nejen průzračnou vodu samotného jezera, ale i nádherné výhledy do okolí. Našim dalším poznávacím cílem bylo Popradské pleso. Cesta nám rychle plyne – všude okolo je krásná příroda, průzračné a ledové potoky, skalnaté hory. Zvláštní atmosféru jsme pak zažili na symbolickém cintoríně horolezců, který je blízko Popradského plesa. Další den nás kabinová lanovka vyvezla na Skalnaté pleso. Odtud jsme se sedačkovou lanovkou dostali až na Lomnické sedlo, které je ve výšce 2 189 metrů nad mořem. Zde jsme se cítili jako v nebi, měli jsme pocit, že dosáhneme až na mraky. Po tomto nebeském zážitku, nás čekala dlouhá náročná túra ze Skalnatého plesa, kolem Studenovodského vodopádu až na Hrebienok a dále do Starého Smokovce. V tento den jsme se snad nejvíc těšili na relax a odpočinek v zázemí našeho hotelu Autis v Dolném Smokovci. Všechny tyto krásné a nezapomenutelné zážitky jsme mohli poznat DÍKY VÁM, našim přátelům s VELKÝM SRDCEM.

Ještě jednou všichni moc a moc DĚKUJEME.

Z Expedice Vysoké Tatry 2022 malí a velcí z Liptálu.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DD DOMINO Plzeň

Dobrý den, moc rádi bychom Vám chtěli poděkovat za možnost účasti našich 8 dětí a pedagogického doprovodu na letním táboře ve Sloupu v Čechách 2022.

Opět se dětem dostalo obrovských zážitků ze stanování, každodenních programů plných her, soutěží a výletů. Děti si vyzkoušely vzájemnou spolupráci i kreativitu, učily se disciplíně, zodpovědnosti, zažily si legraci a objevily své silné i slabé stránky. Někteří dokonce překonali hranice svých fyzických možností. Děti si mohly užívat bazénu, večerních diskoték, ale bylo jim umožněno i osobní volno na přátelství s ostatními. Všichni si pochvalovali i výborné stravování J

Vznikla nová pouta, lásky a přátelství mezi dětmi, tudíž loučení bylo těžké plné slziček. O to víc se děti těší na příští ročník. Velice Vám děkujeme, tento tábor je velký přínos pro děti i dospělé.

Účastníci tábora z DD Domino Plzeň

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

CEDROVATKA

Vážená paní Divišová, vážení členové Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí, děkuji za podporu, kterou jsme od Vás obdrželi v průběhu roku 2021, a že ta podpora byla opravdu VELIKÁ a podpořila mnoho prospěšných vzdělávacích a rozvíjejících aktivit.

Finanční prostředky v celkové výši 60. 000 Kč jsme využili pro účely pro vzdělávací aktivity osob s hendikepem, pro osoby s mentálním, duševním a fyzickým postižením, vyžadující specializovanou podporu a vzdělávání. Pro tyto osoby jsme vybavili pracoviště pracovními pomůckami, s jejichž pomocí mohou procvičovat své nově získávané dovednosti. Naše služby a čokoládový zážitek také využívají pro zlepšení svých kompetencí maminky, které prošly životem v dětském domově a děti z dětských domovů z regionu. Dále byly podpořeny vzdělávací aktivity v oblasti cukrářství, vaření čokolády a tvorby čokoládových lanýžů pro osoby s hendikepy, pro osoby s mentálním, duševním a fyzickým postižením, vyžadující specializovanou podporu.

Velmi si této podpory vážíme, napomáhá nám tvořit svět pestřejší a šťastnější. V této obtížné době je každá pomoc a podpora o to vzácnější a milejší, spolupráce s Vámi nám přináší radost i optimistický výhled. Víru v to, že život, i když není snadný, je vzácný dar, o který stojí pečovat a to se nám s Vaší podporou daří, děkujeme. 

                                                                                   Ing. Pavlína Šafusová

                                               předsedkyně sociálního družstva CEDROVATKA, Krásná Lípa

————————————————————————————————————————-

DD Nové Strašecí

Milé klubácké tetičky, za všechny obyvatele našeho dětského domova vám chceme z celého srdce poděkovat za finanční podporu, kterou jste nám v roce 2021 poskytly. Díky vám, jsme mohly nakoupit nejrůznější materiál na výtvarné tvoření. Tvůrčí činnost všeho druhu nás velmi baví a krátilo nám i čas covidových karantén. Z vaší finanční podpory jsme pořídily párty doplňky a mohly si udělat opravdu krásné oslavy narozenin a svátků s tetami i dalšími dětmi. Také jsme mohly zakoupit či vyrobit domácí dekorace, které nám v domově pomáhají vytvořit útulnější a osobitější domov, odlišit jednotlivé rodinné skupinky. Umožnily jste nám nákup nejrůznějších potřeb na výrobu vánočních dekorací, které jsme mohly následně prezentovat na vánočním jarmarku v Rakovníku. Dalšími výrobky a dekoracemi jsme si vyzdobily v dětském domově své pokojíčky i společné prostory, kde nám udělaly nádhernou atmosféru pohádkových Vánoc. Vytvořily jsme si vlastní adventní kalendáře, které nám tety naplnily překvapením na každý den. Vánoční ozdoby, svícny aj. výrobky jsme mohly také darovat pod stromeček přátelům, spolužákům, rodině a snad i vám tetičkám udělaly radost a krásnější Vánoce 

Za možnost naučit se pracovat s rozmanitými druhy materiálů v podobě barev, peříček, korálků, světýlek, třpytek, vůní… i za možnost naučit se využívat nejmodernějších technologií lepení, vyřezávání, osvětlení, skládání… vám opravu moc děkujeme, skvěle jsme si to užily!

Děti z dětského domova v Novém Strašecí 

————————————————————————————————————————————

Azylový dům Krásná Lípa – CEDR

Dobrý den Vážená paní  Bc.Vosmíková a Vážená paní PhDr.Divišová. Ph.D.,

chtěla bych Vám jménem celé organizace Cedr-komunitní spolek Krásná Lípa poděkovat za Vaší podporu a pomoc. Díky Vám jsme mohli v létě poskytnout rodinám s dětmi z terénní služby i z azylového domu, letní aktivity, kterých si děti užily a do dnes na ně vzpomínají.
Podívali se s námi do Českého Švýcarska na Pravčickou bránu, zúčastnili se s lektorem kurzu slaňování v Českém Švýcarsku, uspořádali si s námi pizzu párty v naší pizza peci. Mohli jsme tak zorganizovat druhou výstavu „Cestujeme v obrazech“, která vznikla z projektu „Mladí malíři“, který může být dále díky Vám opět realizován.
Od září opět díky Vaší finanční podpoře můžeme realizovat projekt „Mladí malíři“, který se tak stává dlouhodobým projektem
Díky Vaší podpoře jsme mohli opět nakoupit materiál do kroužku šití v azylovém domě, který chceme realizovat i v Jiříkově s klienty z terénní služby. S klienty jsme nyní šili vánoční záclony a ubrusy do jejich pokojů, pekli vánoční cukroví a uspořádali Čerta a Mikuláše
Moc si vážíme Vaší podpory a spolupráce, díky které můžeme podpořit klienty a děti z naší organizace a ukázat jim tak jiné možnosti a cesty v životě.
S pozdravem terénní pracovník Renata Rambousková
CEDR – komunitní spolek

———————————————————————————————————————————

DD Beroun

Poděkování občanskému sdružení Klubu přátel dětí DD

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem pracovníkům občanského sdružení Klubu přátel dětí DD za dlouhodobou podporu našeho domova, které se nám dostává již dlouhou řadu let.

Opakovaně jsme obdrželi finanční dar na vzdělávací aktivity a psychoedukační činnosti pro děti z DD. Díky finanční podpoře se nám daří udržovat tyto nadstandardní aktivity pro děti.
Mnohokrát  děkujeme za stálou přízeň.

Za DD a MŠ Beroun, p.o. Mgr. Jana Müllerová

———————————————————————————————————————————

DD LIPTÁL

Prázdninové aktivity s Klubem přátel DD v roce 2021

Letošní rok byl pro nás, stejně jako pro ostatní jiný, smutnější. Spousta věcí se kvůli pandemii covid  nesměla. I nás v domově covid zasáhl.  Horší, než samotné onemocnění, byly různé zákazy a omezení. Nesměli jsme chodit ven, vzájemně se navštěvovat, byly zrušeny veškeré zájmové aktivity mimo domov. Velmi jsme se těšili na léto a prázdniny, kdy jsme měli díky VÁM jet na ozdravný pobyt do Vysokých Tater. Těšili jsme se, že vrátíme do míst, kde nám bylo dobře. V Tatrách je tolik krásného a my jsme toho spoustu neviděli. Bohužel zhoršující se situace nám i tento výlet překazila. Byli jsme zklamaní všichni – děti, ale i dospěláci.  Ale protože naše tety a strejdové jsou super, dlouho nás v tom nenechali. Vymysleli pro nás spoustu krásných výletů. Pár dní jsme strávili na hřebeni Javorníků na Kohůtce a poznávali jsme krásu Beskyd.

Svezli jsme se lanovkou na Pustevny, vyšlápli jsme si k Radegastovi a prozkoumali jsme stezku Valašku v oblacích. To byla výška! A ten výhled. I ty naše valašské kopečky jsou krásné, byť o něco menší, než ty slovenské. V dalších dnech jsme navštívili ZOO Lešná. Naši malí tam byli úplně poprvé. Poprvé se také vezli výletním vláčkem. Poprvé viděli na vlastní oči slony, žirafy a nosorožce. A užívali si to plnými doušky. Bylo fajn se dívat, jak se po dlouhé době všichni bezstarostně baví a užívají si každou chvilku. Žádné slzičky a zamračené tváře. Jen pohoda, úsměvy a radostné výkřiky při poznávání nového, nepoznaného.

V srpnu jsme se pak vydali na poznávací pobyt do Jeseníků. To byla nádhera! Z počátku nám sice nepřálo počasí, ale my jsme se nevzdali! Vybaveni pláštěnkami jsme poznávali krásy Jeseníků. A že bylo na co koukat! Nejdříve fauna park v Lipové, pak Branná. Další den nás čekal výlet do Jeseníku – Priessnitzových lázní. Na vlastní kůži jsme okusili sílu vodoléčby – někteří z nás  přešli odvážně celé jezírko,  ostatní si v horské vodě namáčeli nohy. Brr, ta byla ledová!  Člověk měl v tu chvíli pocit, že všechno špatné si sebou odnese horská voda a nám zůstane jen to dobré a pěkné. Pak jsme vyrazili směr Rejvíz  – do národní přírodní rezervace, kde se nachází rašelinové mechové jezírko. Pohodovou procházkou lesem jsme dorazili až k jezírku. Byl to krásný pohled. Jen jsme cestou museli jít po dřevěném chodníčku, všude okolo bylo rašeliniště. Při zpáteční cestě jsme si v lese zašpinili pusy od borůvek. V neposlední řadě jsme překonali strach z výšek a lanovkou jsme se vyvezli nejdříve na Čerňavu, a pak na Šerák, který se nachází v nadmořské výšce 1351 m. Největší strach asi měli teta se strejdou, abychom  jim nespadli. Výhled z lanovky byl překrásný, jen bylo lepší, dívat se kolem sebe a ne dolů . Počasí nám přálo a tak byl výhled z Šeráku nádherný. V ten moment měl člověk pocit, že veškeré problémy, starosti a chmury jsou pryč. Sluníčko, horská voda a vzduch mají opravdu léčivé účinky.

A tohle všechno je jen část z toho, co se u nás o prázdninách dělo. Malá část z toho, co jsme mohli poznat a zažít díky VÁM. DÍKY VÁM jsme zapomněli na to smutné a zažili jsme spoustu krásných okamžiků, které nám dodaly energii pro další dny. Díky Vaší podpoře a pomoci jsme zase na chvíli poznali, že na nás někdo myslí a je nám ochoten pomoci i v této těžké době.

Spoustu krásných slunečných dnů a otevřená lidská srdce Vám přejí

Vaši vděční malí a velcí z Liptálu

—————————————————————————————————————————

DD DOMINO

Dobrý den,

rádi bychom Vám opět poděkovali za možnost účasti našich osmi dětí a pedagogického doprovodu na letním táboře v malebném městečku Sloup v Čechách v termínu  od 1.7. do 14.7. 2021.

Tábor se letos konal na pozemku fary, ve které měli své zázemí vychovatelé a děti nocovaly ve stanech. Pro mnohé to bylo novinkou, ale všichni si rychle zvykli, i když je sem tam potrápil nějaký ten hmyz J.

Tábor vedl již 24. rokem zkušený vedoucí Zdeněk Borovec a tým mladých praktikantů, kteří letitými zkušenostmi výborně zvládali zaujmout děti, které o aktivity moc neprojevují velký zájem, rozpohybovali lenochy, zkrotili divochy a nastavili řád a disciplínu, jenž tyto děti tak potřebují.

Vychovatelé s dětmi se účastnili nejrůznějších disciplín, ať už sportovních nebo kulturních. Přestože počasí nebylo vždy ideální, podařilo se prozkoumat velkou část nádherného okolí Sloupu. Čtyři dětské domovy mezi sebou soutěžily v nejrůznějších aktivitách a náš Dětský domov Domino, Plzeň se umístil mezi nejlepšími třemi hned dvakrát.

Děti si tábor užily jako každý rok. Odjezd byl velice emotivní a padla ne jedna slza. Vznikla zase nová pouta a přátelství nejen mezi dětmi, ale i vychovateli zúčastněných domovů.

Jsme Vám velmi vděčni za uskutečnění tohoto tábora, pořádaného Rytířským řádem Svatého Václava, na který nás pravidelně zvete a to úplně zdarma.

Děkujeme a těšíme se, že i v příštím roce letní tábor zase bude.

Vedení DD a účastníci tábora z Domina, Plzeň


AD RUMBURK

Moc děkujeme za Vaší finanční podporu, díky které si mohly děti užít léto 2021 a získat nové zážitky. Např. ukázka slaňování, techniky s profesionálním instruktorem, výlet na Pravčickou skálu. Výletu se zúčastnili rodiče i děti z terénu i z azylového domu v Rumburku. Pizza párty, kde si mohly děti samy naučit připravit pizzu dle výběru a upéct v naší pizza peci. Výstava v Jiříkově , druhá výstava Mladých malířů z Cedru.,, Cestujeme v obrazech
S pozdravem terénní pracovník Renata Rambousková, Cedr komunitní spolek, Krásná Lípa.

—————————————————————————————————————————

Azylový dům Plzeň

Vážení přátelé,

rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za poskytnutý finanční dar, který jsme v předvánočním čase použili na nákup dárků pro děti našich klientek a částečně také na zakoupení potravin pro vánoční pečení. Do něj se zapojilo mnoho našich dětí a s radostí zdobily perníčky. Velice děkujeme za vaši dlouhodobou pomoc a podporu a za společnou radost, kterou Vám můžeme zprostředkovat alespoň přiloženými fotografiemi.

Přejeme Vám úspěšný rok, pevné zdraví a pozitivní mysl!

S pozdravem

Mgr. Milena Kuncová

sociální pracovnice

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DD Nové Strašecí

Milé klubácké tetičky,

ze srdce Vám všem děkujeme, že jste nás i v letošním roce podpořily štědrou finanční částkou na naši výtvarnou činnost. Moc si toho vážíme, že je tato podpora tradicí a můžeme s výtvarničením počítat na dlouhé zimní večery. Nakoupený materiál jsme využily při psaní vánočních dopisů Ježíškovi. Malování nejrůznějšími barvami a vyrábění pomocí lepidel se třpytkami nám pomohlo vyzdobit společné prostory i naše soukromé nástěnky v pokojích dětského domova. Mohly jsme také namalovat přání kamarádům, kteří měli svátky nebo narozeniny.

Další materiál, se kterým pracujeme s nadšením, jsou komponenty na ruční výrobu mýdel. Teta nám mohla nakoupit mýdlovou hmotu, kterou lze ručně tvarovat a vytvářely jsme z ní malá sochařská díla podle vlastní fantazie. Také jsme si s tetou při objednávce mohly vybrat nové formy, které se nám nejvíc líbily, hlavně vánoční tvary a srdíčka. Mohly jsme zakoupit i nové barvy a vůně, se kterými jsme ještě nepracovaly. Zareagovaly jsme na vzniklou epidemiologickou situaci a nově jsme do mýdel také začaly přidávat dezinfekční přísady, aby fungovala opravdu dobře hygienicky, a ne jen esteticky. Když se Covid dostal v prosinci i do našeho domova, byly pracovníci hygienické stanice překvapení, že se tak nestalo dříve, věříme, že to bylo i naším novým mýdlem. Právě v časech, kdy byl zákaz vycházení ven, karanténa, na naší zahradě brzy tma a spousta volného času v domově, jsme velice ocenily, že máme prostředky a materiál k činnostem, které nás vždy baví. Skvělé bylo, že jsme mohly prvně vyzkoušet také domácí výrobu svíček, ta se nám nedařila tolik jako mýdla, ale to ještě budeme trénovat, aby naše svíčky vypadaly příští rok opravdu hezky. Bylo to pro nás zábavné a voňavé období, kdy se vůně mýdel a svíček linula celým domovem a dělala radost všem, jen v předvánočním čase ho občas vystřídala vůně cukroví.

                                                                                              Děkujeme za Vaši přízeň

                                                                                   děti z Dětského domova Nové Strašecí

——————————————————————————————————————–

DD DOMINO Plzeň

Dobrý den,

rádi bychom Vám poděkovali za možnost účasti našich osmi dětí a pedagogického doprovodu na letním táboře.

Celý pobyt byl pro naše děti obrovským přínosem. Velice si všichni pochvalovali hlavního vedoucího Zdeňka, který měl vše pevně v rukách a každý den měl svůj řád a program. 

Děti byly odměňovány za různé hry a disciplíny nebo i úklid, ale zároveň i pokárány za nedodržování harmonogramu, pravidel či neslušného chování. Zdeněk měl velmi osobitý smysl pro humor a děti ho milovaly a i na něj nadávaly najednou. Děti si pochvalovaly různé poznávací pochody, ze kterých vždy musely vytvořit prezentaci na nějaké téma. Všichni si užívaly sportovní soutěže v namíchaných týmech.

Dva týdny se zdály být na děti dlouhé a už se těšily domů, ale poslední den několik z nich přiznalo, jak nikam nechtějí a jak by tam týden klidně ještě byly. Bylo dojemné se dívat, jak se poslední den loučily s novými kamarády z ostatních dětských domovů a slz opravdu nebylo málo….

Jsme Vám velmi vděčni za uskutečnění tohoto tábora, pořádaného Rytířským řádem Sv. Václava, na který nás pravidelně zvete a to úplně zdarma.

Děkujeme a těšíme se, že i v příštím roce letní tábor zase bude J

                                                              Vedení DD a účastníci tábora z Domina

————————————————————————————————————————————-

Vážená paní Vosmíková,

předem mého listu Vás co nejsrdečněji pozdravuji.

Z hloubi svého srdce bych rád poděkoval vašemu Klubu přátel dětí dětských domovů.

Vaše pomoc, jenž se nám od vás dostává velkou měrou přispívá k nezapomenutelným zážitkům, které si děti pamatují celý živost. Tak jako v letech minulých jste pomohli našemu Řádu uspořádat letní tábor pro děti a mládež z dětských domovů. Vaše finanční pomoc velkou měrou přispěla k úhradě nákladů souvisejících s uspořádáním výše uvedené akce. Též jste se podíleli na výběru dětských domovů, jejichž mládež a děti měly možnost se letního tábora zúčastnit.

Velice si vážíme dlouholeté vzájemné spolupráce, která umožňuje dětem z dětských domovů alespoň na chvíli se vymanit z prostředí, kde žijí a vyrůstají a strávit prázdniny v přírodě, kde mají možnost, tak jako ostatní děti navázat nová přátelství, která jim mnohdy vydrží po celý život.

             

S upřímným pozdravem

                                   Milan Rýdlo z Nayenperka

                                   Velmistr řádu

————————————————————————————————————————————-

DD LIPTÁL

Pohádka začíná….

Díky Vaší velké podpoře, se nám splnil sen a my jsme mohli vyrazit poznávat krásy Slovenska.

Na náš vysněný výlet jsme si museli počkat až na poslední týden letních prázdnin. Ale na dobré věci si člověk rád počká….

Tentokrát jsme nejeli k moři, ale poznávat krásy Slovenska. Všichni natěšeni na program – co nás asi čeká? Víme, že jedeme do Vysokých Tater, ale samotný program je pro nás jedno velké překvapení.

Cestu si krátíme zastávkou ve Staré Bystrici, kde si prohlédneme krásný orloj. Pokračujeme dál okolo Oravské přehrady, kde navštívíme poutní místo “ Rio de Klín“, kde si projdeme areál s obrovskou sochou Krista Spasitele. Další zastávkou je Východná, kde probíhají známé folklórní slavnosti. S dobrou náladou dojíždíme do místa ubytování v Dolním Smokovci, kde už na nás čeká usměvavý pan provozní.

Druhý den ráno vyrážíme směr Štrbské pleso. Prohlédneme si stánky a vycházkovou chůzí vyrážíme směr k vodopádu Skok. Cesta je náročná, často odpočíváme, fotíme se a kocháme se okolní krajinou. Všichni se těšíme na vodopád a horské potůčky, kde si ti odvážnější z nás namočili alespoň nohy. Brr, ta je ale ledová! Vodopád skok se nachází v nadmořské výšce 1700 m nad mořem a je vysoký 25 metrů.

Nikdo z nás si vlastně ani neuvědomuje, jak blahodárný vliv na naše zdraví má průzračná voda a horský čistý vzduch.

Pohádka pokračuje návštěvou rozsáhlého Spišského hradu, kde si každý z nás alespoň na chvíli připadal jako princ, nebo princezna. Takové malé pohlazení po duši, které dokáže zahnat naše chmury a každodenní starosti. Pohlazením pro naše bříška a vítaným občerstvením v horkém dni je zmrzlina.

Dalším krásným a opravdu nepopsatelným zážitkem je návštěva národního parku Pieniny a s ním spojená plavba v pltích po Dunajci. Tady se i ty poslední starosti rozplynou. Nikdo z nás nemá čas přemýšlet nad svými problémy, bolístkami, nebo trápením. Jen sedíme a necháme se unášet proudem řeky. Taková malá psychoterapie v praxi. Ticho, tekoucí voda a nádherná okolní příroda. Co víc si přát? Snad jen, aby ta plavba ještě nekončila…..

Po odpočinkovém dni si princové a princezny namasírovali svaly a vyrazili ze Štrbského plesa k Popradskému plesu a symbolickému cintorínu horolezců. Cesta opět vede kamenitou cestou, musíme překračovat obrovské balvany, přírodní nerovnosti a překážky. Nebudeme lhát. Někteří z nás překonali sami sebe.

Není čas přemýšlet nad malichernostmi….

Okolní příroda, průzračný potok a nádherné Popradské pleso vás zcela okouzlí.

Na symbolickém cintoríně si každý z nás uvědomí, jak je život pomíjivý a je třeba si užívat každou jeho chvíli.

Pohádka končí…. Ta pohádka, která se díky Vaší podpoře a otevřeným srdcím stala realitou. Poznali jsme krásy Slovenska, byli jsme princové a princezny, překonali jsme sami sebe, někdo strach z výšek, jiný z vody. Dokázali jsme sobě i okolí, že i přes nelehký osud se s pomocí dobrých lidí i náš život může stát pohádkou. Kouzlo? Ne, díky Vám skutečnost. Čistý horský vzduch uvolnil naše dýchací cesty. Problémy, starosti a trápení se jako mávnutím kouzelného proutku rozplynuly…..

Za kouzelné zážitky moc DĚKUJÍ malí a velcí z DD Liptál.

—————————————————————————————————————–

ROK VOLNOSTI

Domov Ráček poskytuje sociální služby 35 uživatelům s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením. Kromě denního stacionáře poskytuje domov ještě následující služby: sociálně terapeutickou dílnu, odlehčovací službu a chráněný byt.

Provoz domova je od pondělí do pátku, od 6.30 do 17.30 hodin, služba chráněného bytu a odlehčovací služby probíhá nepřetržitě, po celý rok.

Rok 2019 jsme nazvali ROKEM VOLNOSTI.

Po dvaceti plnohodnotně prožitých letech, jsme chtěli nadále zůstat zařízením rodinného typu a společně s uživateli si s volností užívat každý den, každý výlet,

každou chvilku.

Tyto naše představy se nám podařily naplnit nejen díky naší přičinlivosti,

ale hlavně i díky dobrým lidem kolem nás.

Mezi ty bezesporu patří i Klub přátel dětí dětských domovu, díky němuž jsme mohli

rozvíjet ergoterapeutické činnosti v naší sociálně terapeutické dílně.

Mohli jsme pilně malovat, plést košíky z proutí a pedigu, tkát, malovat na sklo, na porcelán a na trička, mohli jsme vyrábět krásné věci z keramiky a dokonce dělat voňavá mýdla.

Díky podpoře klubu jsme si v červnu užili i slunečný týden na vodáckém pobytu

u Slapské přehrady.

Hezkým završením spolupráce v roce 2019 byla účast na akci Děti dětem, kterou klub každoročně pořádá, a na kterou se naši klienti vždy velmi těší.

Náš rok 2020 se  jmenuje Rok pochopení. Těšíme se, jaký bude, a věříme, že ve spolupráci

s klubem zase stejně krásný, naplněný výlety, koncerty, prací, láskou a pochopením.

Ilona Hrušková

Ředitelka

———————————————————————————————————————-

CEDR

Velmi Vám děkujeme touto cestou jménem všech pracovníků v sociálních službách našeho komunitního spolku CEDR za finanční dar obdržený od Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí, díky kterému jsme mohli uskutečnit edukativní jednodenní pobyty dětí v přírodě, v oblasti Národního parku České Švýcarsko. Tyto aktivity bychom bez podpory Klubem přátel dětí DD uskutečnit nemohli, a děti, které pobývají aktuálně v námi provozovaném Azylovém domě v Rumburku, by neměly možnost vyrazit za poznáním do přírody, která je bezprostředně obklopuje.

Navštívili jsme Švédskou mohylu, u památníku jsme si popovídali o bitvách, které se zde odehrávaly. S průvodkyní, botaničkou Národního parku Ivanou Markovou jsme objevovali, jak žijí zvířata v zimě, poznávali jsme jehličnaté a listnaté stromy, stopovali zvěř a obkreslovali  kúry stromů. Stopovaná nás dovedla až ke ztracenému pokladu v okolí Skalky. U čedičové skály se sportovně založené děti seznámily s horolezeckými technikami, slaňováním, vázáním a jištěním.  Slaňování zaujalo hlavně chlapce, kteří ještě nikdy neměli možnost si něco takového vyzkoušet.

Při dalším pobytu v přírodě na téma Jak přežít v přírodě jsme si postavili přírodní přístřešek ze dřeva, které leželo v blízkém okolí, povídali si o Velikonočních zvycích a učili se hrát na kytaru. Odnesli jsme si veselé a zajímavé zážitky, o kterých si dosud vyprávíme, jsou nám inspirací, jak se chovat v přírodě, k přírodě a k sobě navzájem.

Renata Rambousková a Pavlína Šafusová

———————————————————————————————————————

DD NEPOMUK

Před třemi lety jsme navázali spolupráci s Klubem přátel dětí DD, která je pro náš domov velice přínosná.

Díky podpoře naše děti mohou během školního roku navštěvovat volnočasové a vzdělávací aktivity.  Příspěvek byl využit i na letní tábory a rekreační pobyty v období letních prázdnin. Mohli jsme na rodinné skupiny pořídit nové pračky a myčky.

Děkujeme a velmi si vážíme vaší spolupráce,

děti a tety z DD Nepomuk

——————————————————————————————————————-

 Věc: poděkování za finanční pomoc při realizaci vybudování sociálních bytů v DD Tachov.

 

Vážená paní Vosmiková,

dovolte mi touto formou poděkovat Vám a celé správní radě „ Klubu přátel DD – 97“, za neskutečně obrovskou pomoc, kterou pro nás, ale i všechny děti z dětských domovů v ČR děláte.

 

Náš Dětský domov v Tachově s Vámi spolupracuje již od roku 2014 a nejen, že podporujete náš folklorní soubor „ Tachovský Kolowrátek“ a umožnujete pobyt našim dětem na letních táborech, ale v letě 2018, jste nám významně finančně pomohli částkou 200000,- Kč s realizací výstavby nových sociálních bytů v našem dětském domově. Tyto sociální byty jsme v roce 2019 dokončili a nabízíme je dětem po odchodu z našeho domova po ukončené ÚV na přechodnou dobu cca 2 – 3 roky.

Myšlenka byla jasná, nabídnout dětem následnou péči na cestě do dospělosti po odchodu z DD.

 

Jsem přesvědčen, že Klub přátel DD – 97“ se stal již neodmyslitelně součástí našeho domova. Rád bych Vám ještě jednou velice poděkoval za všechny děti a popřál, pevné zdraví, spoustu energie, radosti a pohody v Novém roce 2020.

Moc se těšíme na další spolupráci a setkání s Vámi.

S pozdravem

ředitel DD Tachov – Mgr. Zdeněk Kropáč

V Tachově 29. 1. 2020

———————————————————————————————————————-

DD STAŇKOV

Vážené členky Klubu přátel dětí dětských domovů,

Dovolte mi, abych Vám poděkovala za vaši vstřícnost při schvalování finančního daru pro náš Dětský domov, Staňkov. Z darovaných finančních prostředků jsme kompletně zrekonstruovali koupelnu našich dětí. Dětem se moc líbí a plně ji využívají.

Rekonstrukce napomohla zlepšit další část prostředí domova, které je příjemnější pro děti i pro pracovníky dětského domova.

Srdečně Vás zvu na návštěvu našeho zařízení.

                                                                                  PaedDr. Jan Koubová

                                                                                  ředitelka DD

———————————————————————————————————————-

DD LIPTÁL

Děkujeme Klubu přátel dětí DD, který aktivně podporuje aktivity našeho DD.

Díky jejich finanční podpoře se v loňském roce děti zúčastnily desetidenního ozdravného pobytu v Chorvatsku. Tento pobyt měl blahodárný vliv na zdravotní stav dětí. Došlo ke zlepšení atopického ekzému, dýchacích potíží a chronické rýmy. Změna prostředí přinesla nejen zlepšení zdravotního stavu, ale zároveň dokázala vykouzlit šťastné úsměvy a radost  dětských očích.

Nezanedbatelnou pomocí je také příspěvek na vydání kalendáře DD, který je tvořen ilustracemi našich dětí. Díky podpoře této aktivity rozvíjíme u dětí kreativitu, fantazii a výtvarné cítění. Spolupráce s Klubem přátel dětí DD je pro nás a hlavně pro naše děti velkým přínosem.

 

   Mgr. Lukáš Diatka

  Vedoucí vychovatel

———————————————————————————————————————–

3P Půjčovna

Prosím dovolte mi poděkovat za pomoc, kterou jste nám v roce 2017 poskytli. S Vaší pomocí jsme mohli uskutečnit řadu aktivit, které bychom jinak do naší práce nemohli zařadit. Pomohli jsme tak obstarat materiál pro Klub dovedných rukou, který vyrábí panenky pro azylové domy a jako dárky pro event. sponzory. Další materiál jsme zajistili pro činnost našeho Komunitního centra, kde maminky s dětmi tvořily podzimní, později vánoční výzdobu a pod vedením zkušené cukrářky všichni společně zdobili perníčky. Jiná skupina se v kurzu šití věnovala šití dětských čepiček. Podpořili jsme i zajímavou akci –  sportovní den v Lannově parku, kde se rodiče s dětmi učili správnému třídění odpadu. Díky Vaší pomoci jsme zaplatili školení GDPR naší handicapované kolegyni. Zkušení lektoři, kteří s námi dlouhodobě spolupracují, poskytovali školení pro rodiče i děti na téma hospodaření s penězi a s kapesným. K dispozici měli zdarma jako „učební materiál“ brožuru Průvodce finanční gramotností pro osoby se zdravotním postižením.

Spolupracujeme i na projektu Euroklíč.

Část Vaší pomoci jsme využili i pro provoz tzv. sociálního auta, kterým pomáháme přepravovat rodiče s handicapovanými dětmi na rehabilitační plavání, na lázeňské pobyty a do stacionářů.

Za poskytnutou pomoc velice děkujeme a přejeme Vám hodně úspěchů v činnosti, kterou tak významně pomáháte potřebným.

Půjčovna 3 P Praha, z. s.

Mgr. Jana Zavadilová

Předseda spolku

———————————————————————————————————————–

Domov RÁČEK

Domov Ráček je denní stacionář pro mentálně a tělesně postiženou mládež a dospělé. Kromě denního stacionáře nabízí domov ještě tyto služby: práci v sociálně terapeutické dílně, bydlení v chráněném bytě nebo odlehčovací službu.

Po celou dobu svého působení velice úzce spolupracoval s Klubem přátel dětí dětských domovů v Novém Strašecí. Díky němu získal i nemalé finanční prostředky hlavně na edukační činnost v rámci sociálně terapeutické dílny. Klienti se během let naučili spoustu dovedností, např. tkát podsedáky a koberce, vyrábět košíky a ošatky, malovat obrazy, malovat na porcelán a textil, vyrábět keramiku, apod. Díky těmto aktivitám nacházejí naši klienti pracovní uplatnění a mohou prožít plnohodnotný život.

Děkujeme za všechny dary i za celých 20 let perfektní spolupráce.

     Ilona Hrušková

        ředitelka

———————————————————————————————————————–

AD PLZEŇ

Vážené členky Klubu, z finančních prostředků, které jste nám tento rok opětovně poskytli, jsme mohli zajistit pro naše maminky a děti aktivity, které jsou nad rámec zákonné sociální služby. Mohli jsme tak díky Vám zprostředkovat klientkám zážitky, které by jinak neměly možnost prožít a které si budou moci uchovat do budoucna. Všichni společně jsme vyrazili na výlet spojený s prohlídkou hradu Krakovec včetně odborného výkladu kastelána přizpůsobeného dětskému publiku, který zároveň zábavnou formou ověřoval znalosti pohádek i historie. Poté jsme navštívili rodinnou farmu Uhrovic mlýn, kde se děti seznámily s chovem hospodářských i jiných zvířat, např. i exotických velbloudů. Díky finančním prostředkům od Vás jsme také mohli klientky s dětmi vzít během letních prázdnin na plavecký bazén a koupaliště či do kina na dětský film.  Z našeho pohledu je toto nejlepší forma využití pomoci společně s cíleným tlakem na zvyšování jejich kompetencí. Klientky si díky Vám mohou pravidelně zlepšovat své kuchařské dovednosti, s čímž jim zdatně pomáhal i p. Hanyk. Ten si na klientky udělal čas i bezprostředně před Štědrým dnem a společně s nimi připravil pravou nefalšovanou štědrovečerní večeři včetně smaženého kapra. V neposlední řadě jsme díky Vám mohli nakoupit i vánoční dárky pro naše děti, které by se jinak musely spokojit s mnohem skromnější vánoční nadílkou.

Vaši pomoc vítáme i  z toho důvodu, že většina našich klientek pochází z neúplných rodin, mnohé z nich vyrostly v dětských domovech či výchovných ústavech a některé dokonce již v té době otěhotněly. Do dospělého života vstoupily často nepřipravené, bez rodinného zázemí. Nedokážou tak vytvořit bezpečné zázemí ani pro dvě děti. Právě této skupině klientek a jejich dětem je potřeba se věnovat a my se o to s Vaší pomocí snažíme.

Nezbývá než ze srdce poděkovat za tak významnou a potřebnou pomoc a podporu, kterou nám již několik let věnujete. Velice si jí vážíme a uvědomujeme si, že rozhodně není samozřejmá.

Mgr. Milena Kuncová, sociální pracovnice

Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi Plzeň

 

————————————————————————————————————————

AD Krásná Lípa

Děkujeme Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí, zejména paní PhDr. Jarmilce Divišové za celoroční podporu, kterou v roce 2017 věnovali našim maminkám a jejich dětem z Azylového domu v Rumburku. Díky této nemalé podpoře jsme mohli zlepšit a rozšířit podporu rodinám s dětmi, které potřebují azylové bydlení. Darů bylo využito k podpoře vzdělávání rodičů s dětmi v oblasti sociálních kompetencí, vaření a stolování, zdokonalování jejich rukodělných činností a dovedností, v oblasti hospodaření. Děti jsme navíc podpořili v oblasti volnočasových aktivit, kdy pravidelně díky darům spolku navštěvovaly různé zájmové kroužky, které by bez této podpory pro ně byly jen snem. Malovaly, zpívaly, hrály, tancovaly a celkově se vzdělávaly v činnostech, které tak milují a vedou k celkovému jejich rozvoji. Děti a jejich maminky měly také díky darům krásnou oslavu Mikuláše a slavnostní Vánoce. Obě akce si samy děti ve spolupráci s maminkami připravily. Napekly, navařily, připravily výzdobu a vše si společně užily.

Z darů, které získáváme od Klubu přátel dětí dětských domovů, podporujeme uživatelky služeb, které jsou z neúplných rodin i z dětských domovů. O to více je třeba věnovat se a pomáhat jejich dětem, které se se svými maminkami ocitají na okraji společnosti. Ženy z dětských domovů nedokázaly a neuměly připravit bezpečný domov pro svoje děti. Tím, že je můžeme podpořit v rozvoji jejich dovedností a kompetencí pomáháme jim, jejich dětem i společnosti. Děkujeme Klubu, že můžeme naši podporu těmto lidem poskytovat.

 Byl to krásný rok skvělé spolupráce.

Pavlína Šafusová, CEDR, komunitní spolek

————————————————————————————————————————

DD BEROUN

V loňském roce 2017 se nám dostalo velké finanční podpory od Klub přátel dětí DD. Chtěli bychom touto cestou mnohokrát poděkovat všem pracovníkům o.s. Klubu přátel dětí DD za jejich důvěru v naše zařízení.

Bez jejich finanční podpory bychom nemohli začít s novou podpůrnou psychoedukační  terapií pro děti z DD, kterou zajišťuje erudovaný psycholog a individuálně nebo skupinově se věnuje dětem z DD. Učinili jsme nákup šité, ortopedické obuvi pro děti z DD.

Vážíme si Vaší stálé finanční podpory pro naše speciální zařízení.

 S poděkováním Mgr. Jana Müllerová, zaměstnanci a děti

 ———————————————————————————————————————-

DD TACHOV

Dovolte touto cestou poděkovat celému humanitárnímu dobrovolnickému sdružení za podporu činnosti folklorního souboru „Kaštánek“ a nákup postelí do nově vzniklých sociálních bytů a položení PVC do nově vzniklé terapeutické místnosti, kterou používáme pro děti s psychiatrickou či psychickou poruchou. Novinkou jsou i sociální byty, které dětem poskytujeme po ukončení ústavní výchovy a odchodu z DD do reálného života cca na dva roky s podmínkou pracovní smlouvy a pravidelného testování na drogy. Tím chceme zvýšit procento začlenění našich dětí do naší společnosti plné nástrah a pokračovat v tajném dohledu s možností kontroly a poradenským servisem.

Velice si vážíme Vaší pomoci, která nám umožňuje vylepšit výchovně-vzdělávací proces o aktivity, na které nezbývá prostor ve finanční dotaci. Bez Vaší pomoci by se nám naše sny jen těžko splnily. Moc se těšíme na další spolupráci.

 

S pozdravem a přáním plného zdraví

Ředitel DD Tachov – Ing. Zdeněk Kropáč

———————————————————————————————————————-

ANDREA

Do DD v Novém Strašecí jsem se dostala v 16 letech. Bohužel až v šestnácti, co bych dala za to, být tam dřív. Bohudík alespoň za ty dva krásné roky. Díky tetě Dolejškové, která mě a mou sestru narychlo přijala a zařídila pokračování ve studiu s nástupem rovnou do třetího ročníku SŠ, jsem mohla v klidu dokončit studium střední školy. Díky pohodě a úžasným tetám a strejdovi jsem stihla za ty dva roky v domově zažít mnoho pěkných chvil, které jsem do té doby neznala. Ač to bude příští rok neskutečných dvacet let, co jsem domov opustila, stále jsem s tetami Majkou a tetou Dolejškovou v kontaktu a pravidelně se navštěvujeme. Tetu Majku můj syn, stejně jako já, oslovuje teto. Jsme tak nějak rodina.

A na závěr jedno kdyby: kdybych se do domova nedostala, vím, že bych ani já, ani má sestra nedopadly dobře. Protože jsem mohla v klidu dostudovat, ubírá se můj život úplně jinou cestou, než kdybych školu nedokončila. Jsem od svých osmnácti let samostatná a soběstačná. A to je asi ten nejlepší obrázek skvělé práce tet z domova – když děti vyrostou v samostatné a soběstačné jedince. Nešlo by to bez obětavosti a lásky, kterou tety dávají dětem.

Jsem za to dodnes vděčná.

Andrea

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 NATÁLIE

Chtěla bych poděkovat celému Klubu přátel dětí z dětských domovů nejen za podporu mou, ale všech dětiček. Je krásné a úctyhodné, co pro děti děláte, ať už v jakékoli oblasti.

Dále též můj upřímný dík patří některým tetičkám z dětského domova v Novém Strašecí, jmenovitě tetě Majce Mildorfové a tetě Radce Blechové za velkou trpělivost a toleranci v době, kdy to se mnou nebylo vůbec snadné, ale i za podporu a rozvoj v určitých oblastech života, jako zpěv a divadlo. Dále díky též panu Václavu Barošovi za podporu ve sportovních aktivitách. Vše pro mě bylo požehnáním, po psychické, duševní i fyzické stránce.

A ač až nakonec, tak však především, z celého srdce bych ráda velmi poděkovala tetě Jarmile Dolejškové za její nádhernou duši, za její obrovské srdce, které vždy pro všechny měla zcela na dlani. Děkuji tetě Jarmile Dolejškové za neskutečnou podporu, jak finanční, tak lidskou v tom, co mě vždy tak naplňovalo a naplňuje, co bylo a je mým zdrojem energie, co je mým duševním balzámem a co mě dělá samu sebou a šťastnou. Je to zpěv a hudba jako taková. Teta byla vždy mým věrným průvodcem, přítelem, tetou, mamkou. Doprovázela mě na koncerty, většinu z nich mi umožnila právě ona, na lekce zpěvu, které mi umožnil klub přátel po finanční stránce, brávala si mě k sobě domů, kde mě i ona sama trpělivě a citlivě zdokonalovala ve zpěvu, hudební teorii apod.

A proto, na závěr bych chtěla říct, že si nesmírně vážím vás všech, takových lidiček s čistým a obrovským srdcem, kteří dělají maximum proto, aby vykouzlily úsměvy dětem v očích a ve tváři a udělaly je šťastnými jak jen je to možné.

Do dalších let Vám přeji především pevné zdraví a nechť máte srdce jako v bavlnce, naplněné neutuchající láskou, štěstím a porozuměním. S láskou a upřímným poděkováním

Natália Némethyová, bývalá chovanka Dětského domova v Novém Strašecí

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

IVA

Zdravím Vás tety!

Vůbec si nedovedu představit, jak bych tenkrát jako studentka končícího druhého semestru na VOŠ řešila, kde budu bydlet a jak si bydlení zaplatím. Měla jsem ohromné štěstí, že už tehdy existoval Klub. Teta Jarmilka mi nabídla bydlení v chráněném bytě a umožnila mi bez jakýchkoli problémů, se kterými bych se v životě musela sama potýkat, dostudovat.

Klubu vděčím a děkuji za to, že mi pomohl právě v této svízelné situaci, a poskytl mi zázemí na pár dalších let, během kterých jsem získala sebejistotu postavit se na vlastní nohy.

Iva

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

VALERIE

Tímto chci vyjádřit Díky za podporu tety Jarmily Dolejškové, které se mi od ní dostávalo ještě několik let po mém odchodu z DD. Byla pro nás vždy… Jako ředitelka domova, jak jsem jí zažila i jako teta, kdy svou roli ukončila. Troufám si říci, že kdybych ji požádala o podporu ještě dnes, snažila by se mi vyjít vstříc. Velkorysá i přísná, vzezřením malinká,  touhou pomáhat ohromující..

S Díkem Valerie

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

ZDEŇKA

Dobrý den, jmenuji se Zdeňka Malá je mi 32 let jsem vdaná a mám malého syna Lukáška (5let). Od svých 15 let jsem vyrůstala v Dětském domově v Žatci, v 18ti letech mi bylo nabídnuto jít bydlet do domu na půl cesty v Novém Strašecí, který měla na starosti paní Jarmilka Dolejšková (teta). V tomto bytě jsem bydlela 5 let a naučila se vše, co je do života potřeba: vařit, hospodařit s penězi, jednat s úřady atd. Vše pod dohledem tety, která měla vždy trpělivost a ochotu vše vysvětlit a naučit, ale nejen to, teta byla jako „rodina“ vždy jsem věděla, že se na ní mohu kdykoliv a s čímkoliv obrátit a to platí dneška. Je to moc hodný člověk a jsem ráda že, jsem ji mohla poznat.

Zdeňka

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 DD SOLENICE

Dětský domov Solenice od roku 1992 organizuje sportovní olympiádu dětských domovů Středočeského kraje. Později se k této akci připojily i dětského domovy z Prahy. Další aktivitou v průběhu minulých let bylo organizování Sportovních her DD ČR.

Od vzniku OS KP DD je nemyslitelné, že bychom se bez finanční podpory tohoto sdružení obešli. Díky každoročním příspěvkům se obou akcí zúčastnily stovky dětí vyrůstajících nejen v dětských domovech, ale i v dalších zařízeních pro výkon ústavní výchovy.

 

OS nepodporuje pouze olympiádu a sportovní hry. V roce 2002 jsme díky finančnímu daru uspořádali (bohužel) poslední Turistický sraz DD ČR a také přímo našemu dětskému domovu KP DD pomohl mnohokrát uhradit náklady na letní aktivity našich dětí.

 

OS KP DD je nemyslitelné bez Jarmilky Dolejškové, která stála na začátku vzniku této organizace a po celou dobu její existence svým nadšením soustřeďuje kolem sebe další zlaté lidičky, bez jejichž nadšení oslovovat sponzory a dárce, by nic z výše popsaného nebylo.

 

Děkujeme.

Mgr. Olga Vernerová

Dětský domov a Školní jídelna, Solenice 42

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DD OLOMOUC

Klub přátel dětí dětských domovů v Novém Strašecí podporuje náš domov již řadu let. Teta Jarmilka Dolejšková kdysi slyšela na některé z akcí pro dětské domovy naši hudební skupinu. Od té doby KPDDD podporuje umělecké aktivity našich dětí každoročním nemalým příspěvkem. Z těchto příspěvků platíme především hudební vzdělávání dětí. V naší hudební skupině se za 22 let její existence vystřídalo zatím 31 dětí. Další položkou je drobný materiál pro hudební skupinu. Několikrát jsme také zafinancovali výtvarné aktivity našich dětí.

Jsme rádi, že můžeme alespoň jednou do roka recipročně vystoupit na charitativním koncertu Děti dětem, který pořádá právě KPDDD. Hráváme a zpíváme na nejrůznějších akcích – dětských dnech, rozsvěcení vánočních stromků, plesech, maškarních bálech, reklamních akcích, výstavách, soutěžích, festivalech, přehlídkách i na samostatných koncertech.

Během doby existence naší hudební skupiny jsme absolvovali téměř 1000 vystoupení po celé ČR, několik koncertů jsme měli i na Slovensku. Mohli jsme se i díky podpoře KPDDD setkat na jednom pódiu s osobnostmi pop music – Luneticem, Vašo Petejdlem, Karlem Zichem, Věrou Špinarovou, Petrou Janů a dalšími. Na koncertech KPDDD pak např. s Heidi Janků a Hankou Křížkovou.

Za podporu mnohokrát děkujeme

Mgr. Dalibor Křepský

Ředitel DD Olomouc

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Domov sv. Zdislavy

Rádi bychom touto cestou poděkovali Klubu přátel dětí z dětských domovů za dlouhodobou pomoc  Domovu sv. Zdislavy pro matky s dětmi  tísni v Plzni. Díky Vaší podpoře se mohou v azylovém domě realizovat výchovně vzdělávací aktivity, především dlouhodobé kurzy vaření, jejichž cílem není pouze motivovat maminky k pravidelné každodenní přípravě kvalitní a vyvážené stravy, ale také stmeluje kolektiv našich klientek a přispívá tak k celkově lepší atmosféře celého domova. Další podporovanou aktivitou jsou kadeřnické služby zprostředkované Vámi, které prakticky v našem zařízení realizuje kadeřnictví Matrix z Plzně. Jedná se o službu, kterou si v současné situaci naše klientky nemohou běžně dovolit, takže je velice vítaná a oceňovaná. Kromě klientek ji mohou využít i jejich děti. I tato aktivita podporuje klientky v jejich motivaci učinit změny ve svých životech, podpoří sebevědomí a koneckonců i potěší. Finanční prostředky, které nám sdružení poskytlo, pak umožnilo v loňském roce zrealizovat prázdninový pobyt klientek s dětmi v Krušných horách a nabídnout tak maminkám aktivitu, která jim umožnila vystoupit z všedních dnů do života, jež zažívají běžně ostatní rodiny.  Díky finančnímu příspěvku jsme mohli dětem také zpříjemnit Vánoce hezkým dárkem pod naším vánočním stromkem.

Vážíme si této podpory, bez které bychom mohli poskytovat jen standardní sociální služby „bez přidané hodnoty“.  Děkujeme mnohokrát všem členům sdružení a především p. Jarmile Divišové.

Za Domov sv. Zdislavy Markéta Štychová

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DOMOV RÁČEK

“ DEJ, A BUDE TI DÁNO. PŘEJ A BUDE TI PŘÁNO.“

Přesně tímhle příslovím se řídí Klub přátel dětí dětských domovů z Nového Strašecí. Úžasná spolupráce mezi Ráčkem a Klubem začala před devatenácti lety. Společně jsme se setkávali na mnohých kulturních a společenských akcích. Velikým přínosem pro nás byla postupem času hlavně finanční podpora od Klubu. Za celou dobu činnosti, dostal náš Domov neuvěřitelných 200.000 Kč. Děkujeme za vše! Všem, ale největší dík patří dvěma milým Jarmilkám. Paní Jarmilce Dolejškové, dobré duši celého Klubu, a paní doktorce Jarmilce Divišové, dobrému srdci Klubu.

Klubu přátel dětí dětských domovů přejeme krásné 20té narozeniny, mnoho přátel, sponzorů, hodných lidí a hlavně hodně sil do dalších let.

Ilona Hrušková, ředitelka

Domov Ráček o.p.s. Rakovník

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DIAG. ÚSTAV A STŘEDISKO VÝCHOVNÉ PÉČE

Vážení přátelé a kolegové, přátelé dětí dětských domovů!

Dovolte, abychom poděkovali za dlouholetou spolupráci, která je založena zejména na Vaší donátorské činnosti.

Naší klientelou jsou zejména dívky po ukončení povinné školní docházky (cca 150 ročně v základním diagnosticko terapeutickém programu) a přestože jsme zaměřeni na krátkodobou diagnostiku a terapii, stává se často, že u nás klientka v „ústavní výchově“ dosáhne zletilosti. Největší současný problém přechodu do samostatného života u těch, kdo nemá zdatnou rodinu, je bydlení. Spustili jsme proto před lety projekt na samostatné bydlení dívek před zletilostí a následně po zletilosti.

V první fázi jde o byty spravované naší organizací, stále více je ale potřeba asistovat (zejména finančně) u bydlení, kde si klientka pronajme za naší asistence vhodný byt, pomůžeme s prvními nájmy a vybavením, sociálně právní podporou, ambulantní podporou v problematice psychosociální a s nastavením školy a vhodného zaměstnání. Právě v této oblasti je Vaše pomoc nesmírně cenná!

Vážíme si Vaší práce a doufáme, že podpora našich klientek má i nadále u Vás budoucnost.

S pozdravem PaedDr. Jan Toman

ředitel

Diagnostický ústav a středisko výchovné péče

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DD LIPTÁL

Dětský domov a Základní škola Liptál upřímně a od srdce přeje vše nejlepší ke krásnému jubileu trvání 20 let Klubu přátel dětí DD. Tento klub je pro naše školské zařízení spojen s osobou paní Jarmily Dolejškové, která vždy a ochotně naslouchala našim potřebám a neváhala pomoci. KPDDD již 13 let přispívá na vydávání Kalendáře DD a ZŠ Liptál, kde jsou prezentovány obrázky našich dětí, které dělají radost dalším sponzorům a přátelům našeho dětského domova. Rovněž máme možnost jezdit s dětmi do zajímavých cyklistických lokalit, kde si díky KPDDD můžeme na přívěsném vozíku dovézt kola, a děti se nemusí na místo přemist’ovat po rušných a nebezpečných cestách. Díky těmto prostředkům si děti mohou vychutnávat výlety v kouzelné přírodě Beskyd. V neposlední řadě nesmíme zapomenout poděkovat za finanční příspěvek pro děti našeho DD a ZŠ na zahraniční relaxační pobyt v Chorvatsku, který na dětských tvářích vykouzlil mnoho úsměvů a radosti.

Co závěrem? Ještě mnoho a mnoho nápadů a chuti pomáhat, a také neutuchající zájem o ty, kteří Váš zájem a podporu potřebují.

Přejí všichni malí i velcí z DD a ZŠ Liptál

Mgr. Eva Žůrková

ředitelka

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 Půjčovna 3P PRAHA

Dovolte mi  poděkovat Klubu přátel dětí DD za opakovaně poskytnutou finanční pomoc na realizaci některých našich aktivit. Získané prostředky byly vždy použity ve prospěch pečujících osob a také osob se zdravotním postižením. Dobře víme, kde všude pomáháte, proto si velice vážíme Vaší pomoci i vstřícného postoje k naší neziskové organizaci. Do budoucna rádi maličko pomůžeme i my Vám, náš Klub dovedných rukou i v letošním roce připraví drobné dárkové předměty pro Vaše sponzory.

Ještě jednou děkuji.

Mgr. Jana Zavadilová

Půjčovna 3P Praha, z.s.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 DD a MŠ SPECIÁLNÍ,  BEROUN

Jsme zařízení, které pečuje o děti s kombinovaným postižením, děti hluchoslepé, zrakově a sluchově postižené a děti s narušenými komunikačními schopnostmi. Klub přátel dětí dětských domovů již 10 let pravidelně finančně podporuje naše speciální zařízení. Díky finanční podpoře Klubu přátel dětí DD se daří realizovat podpůrné terapie pro děti se specifickými potřebami. Canisterapii, muzikoterapii, hipoterapii, či plavání pro děti se zdravotním postižením si děti velmi oblíbily. Poděkování patří celému pracovnímu týmu lidí, kterým není lhostejný život dětí v dětském domově a podílejí se tak na zlepšení kvality jejich života a začlenění se do společnosti.

Prostřednictvím tohoto článku chceme poděkovat Klubu přátel dětí DD, že existuje a že jsou k nám tak vstřícní.

Mgr. Jana Müllerová

DD a MŠ speciální, Beroun, Mládeže 1102

—————————————————————————————————————————

 CEDR – Azylový dům Rumburk

Děkujeme Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí a zejména paní PhDr. Jarmilce Divišové za poskytování darů ve formě finančních prostředků, které od roku 2014 do dnešního dne využíváme ve prospěch maminek a dětí v Azylovém domě v Rumburku. Za 3 roky trvající spolupráce a podpory jsme díky Klubu přátel dětí dětských domovů podpořili činnosti vzdělávací – v oblasti sociálních kompetencí, vaření a hospodaření žen s dětmi. Všechny realizované aktivity, podpořené Klubem se setkávají s velkým úspěchem u maminek i dětí, naučily se mnoho dovedností, které by samy bez podpory zvládaly jen obtížně.

Za dobu spolupráce jsme obdrželi 54.000 Kč, za tuto pomoc děkujeme a velmi si jí vážíme.

 Za CEDR – komunitní spolek, provozující Azylový dům v Rumburku

Pavlína Šafusová

—————————————————————————————————————————

DD DOMINO

Rádi bychom touto cestou poděkovali celému pracovnímu týmu Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí, s kterým náš dětský domov spolupracuje od doby jeho počátků. Za tu dlouhou dobu se prostřednictvím, Vámi poskytovaných finančních prostředků, podařilo získat významnou pomoc pro děti z našeho domova. Finanční prostředky byly využity zejména na úhradu ozdravných a jazykových pobytů, prázdninových výjezdů, volnočasových aktivit, ale i k financování plnoletých studentů, žijících samostatně ve startovacích bytech.

Velice si této podpory vážíme a jako poděkování, vždy rádi přijmeme pozvání a s dětmi vystoupíme na benefičních koncertech Děti dětem, jehož je Klub přátel DD pořadatelem.

Jménem vedení DD, jménem dětí i celého pedagogického kolektivu, který s dětmi jejich zážitky sdílí, bychom Vám chtěli poděkovat za tak záslužnou práci, kterou pro děti z dětských domovů děláte. Děkujeme a těšíme se na každé další setkání.

Mgr. Naďa Erbová – DD Domino, Plzeň

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DD TACHOV

Vážení představitelé rady spolku „Klubu přátel dětí dětských domovů“, dovolte mi touto cestou Vám a Vašemu spolku poděkovat za finanční dar ve výši 30.000,- Kč pro účely využití nákladů spojených se studiem našeho chovance Michala Dužby, který studuje ve II. Ročníku na taneční konzervatoři v Praze a volnočasové aktivity dětí z Dětského domova Tachov.

Velice si vážíme Vaší pomoci, která nám umožňuje vylepšit výchovně-vzdělávací proces o aktivity, na které nezbývá prostor ve finanční dotaci na provozní náklady našeho Dětského domova v Tachově. Přeje Vám v roce 2017 pevné zdraví a spoustu úspěchů a pohody. Moc se těšíme na další spolupráci a setkání s Vámi.

S pozdravem a přáním plného zdraví

Ředitel DD Tachov – Mgr. Zdeněk Kropáč


DDŠ PRAHA 2

Děkujeme Klubu přátel dětí dětských domovů za poskytování darů ve formě finančních prostředků, které využíváme na podporu dětí a mládeže z DDŠ Jana Masaryka, Praha 2.

Díky Vaší podpoře jsme vyrazili na zimní sportovní pobyt do Rokytnice nad Jizerou. Zažili jsme zde plno zábavy. Byli jsme na běžkách, podívali jsme se na Mumlavské vodopády, šli jsme na exkurzi do místní sklárny a stavěli jsme sněhuláky.

Další dar jsme využili na výtvarnou a pracovní činnost, např. na výrobu mýdel, které jsme vyrobili pro Vás na charitativní aukci 2016. Dále jsme pracovali se sklem, dřevem, papírem, pedigem atd.  Při těchto aktivitách se děti učí pracovat individuálně i ve skupině. Rozvíjejí svou kreativitu, fantazii, vytrvalost, schopnost pro spolupráci a toleranci druhého. Naučí se správně držet štětec, míchat barvy, používat předměty denní potřeby atd.

Poslední dar byl využit na podporu sportovního využití dětí a mládeže a dalších zájmových činností. Děti si podle svého zájmu vybraly kroužek, který pravidelně navštěvují (od září 2016). Jedná se např. o kroužek taneční (MTV style, Zumba a show dance), výtvarný (Art I.), jazykový (Angličtina trochu jinak II. stupeň) aj. Cílem zájmových aktivit je orientace v neznámém prostředí, seznamování se s novými aktivitami, vytrvalost, odvaha, získávání nových přátel.

Mgr. Markéta Plšková, DDŠ Praha 2


DD SÁZAVA

Chtěli bychom poděkovat Klubu přátel dětí DD. Kdyby Klub v čele s Jarmilkou Dolejškovou nepomohl a finančně nepodržel náš DD v roce 2005, tak snad ani nezačal první ročník divadelního festivalu. V letošním roce již máme 12 ročník. Dětská divadla mají úspěch, rozrůstají se a Vy jste naší jistotou každý rok. Pak se pochopitelně k Vám přidali i další sponzoři, takže můžeme dětem dopřát nejen dobrý oběd a trochu dárků, ale také hezké vyžití v Praze. Kdyby nás Klub na začátku nepodporoval, tak bychom to asi vzdali, protože jste byli jediní, kdo dal finanční prostředky. FICE to sice povolilo, ale nic nedalo a MŠMT a Kraj také ne. Velké díky.

Nováková Alena

Ředitelka DD Sázava

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

CEDR – komunitní spolek, provozující Azylový dům v Rumburku

Děkujeme Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí a zejména paní PhDr. Jarmilce Divišové za poskytování darů ve formě finančních prostředků, které od roku 2014 do dnešního dne využíváme ve prospěch maminek a dětí v Azylovém domě v Rumburku. Za 3 roky trvající spolupráce a podpory jsme díky Klubu přátel dětí dětských domovů podpořili činnosti vzdělávací – v oblasti sociálních kompetencí, vaření a hospodaření žen s dětmi. Všechny realizované aktivity, podpořené Klubem se setkávají s velkým úspěchem u maminek i dětí, naučily se mnoho dovedností, které by samy bez podpory zvládaly jen obtížně.

Za dobu spolupráce jsme obdrželi 54.000 Kč, za tuto pomoc děkujeme a velmi si jí vážíme.

Za CEDR – komunitní spolek, provozující Azylový dům v Rumburku
Pavlína Šafusová

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Poděkování Domovu sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni Plzeň

Rádi bychom touto cestou poděkovali Klubu přátel dětí z dětských domovů za dlouhodobou pomoc Domovu sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni v Plzni. Díky Vaší podpoře se mohou v azylovém domě realizovat výchovně vzdělávací aktivity, především dlouhodobé kurzy vaření, jejichž cílem není pouze motivovat maminky k pravidelné každodenní přípravě kvalitní a vyvážené stravy, ale také stmeluje kolektiv našich klientek a přispívá tak k celkově lepší atmosféře celého domova. Další podporovanou aktivitou jsou kadeřnické služby zprostředkované Vámi, které prakticky v našem zařízení realizuje kadeřnictví Matrix z Plzně. Jedná se o službu, kterou si v současné situaci naše klientky nemohou běžně dovolit, takže je velice vítaná a oceňovaná. Kromě klientek ji mohou využít i jejich děti. I tato aktivita podporuje klientky v jejich motivaci učinit změny ve svých životech, podpoří sebevědomí a koneckonců i potěší. Finanční prostředky, které nám sdružení poskytlo pak umožnilo v loňském roce zrealizovat prázdninový pobyt klientek s dětmi v Krušných horách a nabídnout tak maminkám aktivitu, která jim umožnila vystoupit z všedních dnů do života, jež zažívají běžně ostatní rodiny. Díky finančnímu příspěvku jsme mohli dětem také zpříjemnit Vánoce hezkým dárkem pod naším společným vánočním stromkem.

Vážíme si této podpory, bez které bychom mohli poskytovat jen standardní sociální služby „bez přidané hodnoty“. Děkujeme mnohokrát všem členům sdružení a především p. Jarmile Divišové.

Za Domov sv. Zdislavy
Markéta Štychová

Podpora chlapce z dětského domova ve studiu na VŠ

DD Uherské Hradiště

Rakovnický deník

DD a ZŠ v Liptále

AD sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni

Poděkování ředitele DD Nové Strašecí

Poděkování studentky Báry z DD Nové Strašecí

Od září v Troyes ve Francii navštěvuji vysokou školu ESC, na které jsem prostřednictvím programu Erasmus. Výuku tu mám blokovou, a proto nemám každý týden stejný rozvrh. Do školy v průměru chodím 3 až 4 dny v týdnu. Náročné je stihnout a odevzdat všechna zadání včas, protože mám úkoly jak z francouzské, tak i své české univerzity. Ve Francii studuji stejně jako v České republice v angličtině. Rozdíl je hlavně v množství práce do školy a že ve volném čase mluvím francouzsky, i když mi často chybí slovní zásoba, abych se vyjádřila.
Francouzská výuka probíhá interaktivní formou. Nelze tu pouze sedět a poslouchat přednášejícího. Pokud student chce mít skvělé výsledky, musí se aktivně zapojovat v hodině (být připraven na hodiny, aby mohl být aktivní v diskusích), protože aktivita v hodině je 30% z celkové známky. Zatím jsem měla možnost se dozvědět více o firemní kultuře, hodnotě produktu a výzkumných metodách. Naučila jsem se mnoho nových slovíček, zlepšila se ve psaní a mluvení. Poznala jsem mnoho nových lidí, kteří se stávali mými kamarády, kteří mě seznamují se svojí kulturou a zemí svého původu. Je to pro mě jedinečná příležitost, jelikož jsem nucena komunikovat jak v angličtině, tak ve francouzštině. Každý den zlepšuji svoji úroveň v obou jazycích.
Za tyto možnosti – nabývat nové znalosti,  zdokonalovat se v jazycích a poznat novou kulturu – vděčím Klubu přátel dětí DD, který mi poskytl prostředky, které uhradily zdravotní pojištění a umožnily mi zakoupit základní kuchyňské vybavení (hrnec, pánvičku, prkénko, talíře, atd.). Chtěla bych Vám za to velice poděkovat, jelikož dlouhodobá studijní zkušenost ze zahraničí mi otevírá daleko větší možnosti profesního uplatnění. Budu mít i větší šance uspět ve výběrových řízeních do programů pro absolventy, skrze které chci získat svoji první pracovní zkušenost.Barbora Flegelová

Podpora studentů VŠ z dětského domova Nové Strašecí

Barbora Flegelová a David Výboch srdečně děkují občanskému sdružení Klubu přátel dětí dětských domovů za dlouhodobou podporu během našeho studia. Na střední škole nás vždy finančně podpořilo, když jsme se účastnili školních zahraničních výměn, například nám poskytli kapesné atd. V posledních třech letech, které oba dva trávíme na vysoké škole, jsme sdružením vždy za úspěšně dokončený akademický rok odměněni peněžním darem ve výši 5 000 Kč.
Vaše podpora nebyla pouze finanční, jelikož jste nás motivovali jít si za svými cíli a nebát se plnit si své sny. Jsme Vám vděční, že v nás věříte, a vážíme si Vaši štědrosti a poskytnuté pomoci.
Mockrát děkujeme.Barbora Flegelová a David Výboch
z Dětského domova v Novém Strašecí

DD Uherské Hradiště

Dětský domov Jemnice

Dne 27. 5. 2013 se naše vítězka Ester z regionálního kola Nejmilejšího koncertu v Hrotovicích zúčastnila finále na nádvoří středověkého hradu Karlštejna. Letošní Nejmilejší koncert byl již 22. ročníkem přehlídky zájmové a umělecké činnosti dětí z dětských domovů z celé České republiky. Tento rok organizaci setkání převzal Dětský domov v Uherském Hradišti. Program zahájila oblíbená kapela Gipsy.cz Nejmilejší koncert 2013 podpořila Nadace Naše dítě, MŠMT, Nadace Terezy Maxové, Nadace táta a máma, Klub přátel dětí dětských domovů, Nadační fond Albert, Městys Karlštejn, město Beroun, město Uherské Hradiště, Státní hrad Karlštejn (Národní památkový ústav).
Nejmilejší koncert 2013 proběhl za umělecké a technické podpory Jazz Agency a Músiversity jazzmana a pedagoga Štěpána Markoviče. Všem se jednotlivá dětská představení velmi líbila.J. Kuhnelova

Dětský domov Žatec

Povídání s vílou Pohádkou
Poslední prázdninový den náš dětský domov v Žatci navštívili lidé z občanského sdružení Světýlka. O prázdninách rozjeli nový projekt Povídání s vílou Pohádkou. Tento projekt finančně podpořilo občanské sdružení Klub přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí.
Nás v rámci projektu navštívila víla Pohádka, víla Jarněnka a skřítek Pomocníček. Zahráli nám  pohádku o Šípenkách, zaměřenou na vztah k životnímu prostředí, ke zvířatům a na to, jak se máme chovat v přírodě, aby jí i nám bylo spolu dobře. Po pohádce jsme společně malovali křídami na velké papíry svůj pohled na přírodu, skřítky a víly z pohádky.
Víla Jarněnka nám na obličej namalovala přírodní motivy. Každý z nás dostal dárek v podobě pohádkové knížky o stromových skřítcích s názvem Elfíci s vlastnoručním věnováním od autorky. Program jsme zakončili diskotékou s bublinkami.
Strávili jsme moc pěkné a poučné odpoledne s milými lidmi. Za tento krásný zážitek moc děkujeme a těšíme se na další setkání.Lucie Pancířová, vychovatelka

Radostný občasník 9/2010

časopis Tina

Nadace Naše dítě

Nadace Naše dítě si váží dlouholeté činnosti Klubu přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí. Obdivujeme zejména dlouholetou obětavou práci zakladatelky klubu paní Jarmily Dolejškové.
Tato výkonná organizace úspěšně připravila a postavila do života 18 dětí z dětských domovů. Dále podporuje celou řadu prospěšných akcí. Velmi mě těší každé setkání a spolupráce se zástupci této organizace při naší společné podpoře opuštěných dětí.
Za poctivou práci ve prospěch ohrožených dětí nadace veřejně poděkovala a předala paní Jarmile Dolejškové v roce 2005 cenu Zlaté srdce.
Přejeme celému kolektivu a paní Dolejškové mnoho dalších úspěchů v práci pro opuštěné děti!
S přátelským pozdravemIng. Zuzana Baudyšová
ředitelka Nadace Naše dítě

DD Beroun

Klub přátel dětí dětských domovů již několikátý rok finančně podporuje naše speciální zařízení.
DD a MŠ speciální pečuje o děti s kombinovaným postižením, děti hluchoslepé, zrakově a sluchově postižené, které jsou v trvalé péči zařízení. Díky finanční podpoře Klubu přátel dětí DD se podařilo realizovat potřebné aktivity pro děti se specifickými potřebami. Vždy bylo naší žádosti kladně vyhověno.
Jednalo se o zvýšení kvalit pro volnočasové aktivity dětí, využití canisterapie, muzikoterapie, hiporehabilitace, plavání, zakoupení kompenzačních pomůcek potřebných pro děti s handicapem, obohacení stravovacího režimu o vitamínové prostředky.
Další akcí, která byla organizována prostřednictvím Klubu přátel dětí DD ve prospěch našeho zařízení byla aukce obrázků paní malířky Jarmily Králové. Tři obrázky boudou zdobit interiér našeho zařízení.
Poděkování patří celému pracovnímu týmu lidí, kterým není lhostejný život dětí v dětském domově a podílejí se tak na zlepšení jejich životních potřeb. Prostřednictvím tohoto článku chceme poděkovat Klubu přátel dětí DD, že existuje a že jsou k nám tak štědří.Bc. Jana Müllerová
DD a MŠ speciální, Beroun

DD Nymburk

Dětský domov v Nymburce spolupracuje s občanským sdružením Klub přátel dětí dětských domovů od jeho počátku. Velkým podílem přispělo občanské sdružení v projektu „Dům na půl cesty“. Byly vybudovány 3 chráněné byty pro děti odcházející z dětského domova a jeden velký byt v panelové zástavbě v Milovicích. Tím vznikl prostor pro jednu rodinnou skupinu DD Nymburk. Děti zde žijí v panelovém domě uprostřed města, zvládají běžné každodenní praktické činnosti (vaření, nakupování, praní atd.). Tři garsonky slouží pro bývalé zletilé svěřence dětského domova ( sociální byt) nebo pro nezaopatřené osoby s prodlouženou ústavní výchovou, které dokončují studium ( byt chráněného bydlení).
Občanské sdružení nám také pomohlo finančním příspěvkem na rekonstrukci rekreačního objektu pro Dětský domov ve Starém Hraběcí. V roce 2005 obdržel dětský domov od OS počítač a tiskárnu pro vybavení počítačové místnosti. Cílem naší činnosti je podporovat zájmové aktivity dětí a výchovné programy, k tomu nám pomáhá OS finančními prostředky a připravovanými projekty, ( např.Projekt Phare program 2.1 „integrace skupin ohrožených sociální inkluzí“, pěvecký sbor “ Studio DD“ Nymburk, aktivity turistického kroužku a další ). Občanské sdružení nám pomáhá a podporuje nás v celé šíři naší podstaty. Spoluprací s OS jsme získali i mnoho příznivců a přátel z jejich řad a byla navázána spousta osobních přátelství. Činnost OS je pro nás nesmírně cenná a velmi nám záleží na její další činnosti.Mgr. Radka Klímová
ředitelka ZŠ, MŠ speciální, Dětský domov,
Školní družina a Školní jídelna Nymburk

DD v v Uherském Hradišti

Klub přátel dětí z dětských domovů spolupracuje s naším dětským domovem od roku 2001. Od této doby pravidelně sponzoruje nemalými částkami rozvoj našich dětí. Z těchto zdrojů bylo dětem výrazně přispíváno na další studium, hrazeno vzdělávání na Základní umělecké škole v Uherském Hradišti a zakoupeny potřeby pro rozvoj jejich tvořivosti.
Klub přátel dětí z dětský domovů se výrazně finančně podílí na realizaci celostátních kol Nejmilejšího koncertu a to každoročně. Jedná se o přehlídku uměleckých dovedností dětí z celé ČR.
Za toto všechno patří paní Jarmile Dolejškové, tetě našich dětí velký dík, a samozřejmě všem dalším tetám z Klubu přátel dětí DD.Děti a zaměstnanci Dětského domova v Uherském Hradišti

DD v Žatci

Štěstí mělo několik dětí z našeho dětského domova, když nastal čas odchodu ze zařízení, které jim do 18ti let nahrazovalo rodinu. Potkaly paní Jarmilu Dolejškovou z Klubu přátel dětí dětských domovů v Novém Strašecí. Před několika lety paní Jarmila začala dovychovávat naše čtyři děti v Domě na půl cesty v Novém Strašecí. Čerstvě plnoletí, vyučení, s pocitem, že jim patří svět, však tenhle pocit všichni ještě pamatujeme…, se děti nastěhovaly do krásně zařízených bytečků.
Vlídná paní Dolejšková byla jejich patronem několik let, než z nich vypiplala samostatné mladé lidi. Získala pro tuto činnost další tetu – Jarmilku Divišovou. Obě tety naučily děti hospodařit s penězi, pomohly jim najít práci a dohlížely zpovzdálí, zda pracují, zda neutratí všechno. Umožnily jim samostatné bydlení, když zjistila, že už zvládnou péči o své hnízdečko sami. Poradily i s různými bolístkami na duši při prvních láskách.
V době, kdy děti nežily v dětských domovech v rodinných skupinách a v bytech, to byl pro obě strany velmi náročný úsek života.
Klub přátel dětských domovů nám pomáhá opravdu dlouho a velmi účinně . Děti jezdí na tábory do Manětína, dostávají příspěvek na sportovní a kulturní aktivity. Vždycky, když nám je finančně úzko a chceme dětem dopřát mimořádný zážitek, pomůže náš Klub přátel dětských domovů. A tak děti zažily dva roky po sobě tábor, kde jezdily na koni. Loni zase v Manětíně poznaly kouzlo skautských pravidel.
Je málo tak vytrvalých příznivců, kteří nezištně a taktně pomáhají dětem, které neměly štěstí na lidi jim nejbližší – na své rodiče.
Proto jsme moc rádi , že máme nedaleko Velká dobrá srdce, srdce Klubu přátel dětských domovů, dvě Jarmilky – Dolejškovou a Divišovou.
Víme, že na práci v klubu již nejsou samy. Děkujeme tedy všem dalším tetičkám s velkými, dobrými srdci, děkujeme vám naši přátelé, za přízeň, za radost, již rozdáváte dětem, kterým nebyla dopřána vlastní rodinou.
Přejeme současně hodně nových přátel „Klubu“. Tolik, aby velká dobrá srdce nikdy nepřestala bít.Za všechny děti a tety z Dětského domova v Žatci
Jaroslava Kohoutová

DD Karlovy Vary

Vážené dámy z Klubu přátel dětí DD,
chci vám všem touto cestou poděkovat za pomoc našim dětem Dětského domova v Karlových Varech, která je již dlouholetá, jste ve vašich aktivitách opravdu všestranné. Díky vašim kontaktům a hlavně času, který své činnosti věnujete, pomáháte obohatit život dětí, které nemohou z různých příčin žít ve vlastní rodině. Podpořily jste nejen zájmy a talenty řady dětí, ale umožnily i zahraniční rekreace dětem, které se již nikdy do zahraničí nepodívají vzhledem k nízké sociální úrovni svých vlastních rodin.
Zvláště vám chci poděkovat za našeho Honzu Kotlára, kterého doposud sponzorujete a věnujete mu mimořádnou pozornost. Bez vás by nemohl dosáhnout takových pěveckých úspěchů a kontaktů, které může uplatnit i mimo své občanské povolání.
Škoda jen, že je jen málo takových obětavých lidí, kteří tak významně pomáhají dětem z dětských domovů. Došlo by tak ke zlepšení úrovně jak dětí, tak i prostředí ve kterém vyrůstají. A to je v naší složité situaci velmi potřebné. Ještě jednou vám všem děkuji a celému Klubu přátel dětí DD přeji mnoho dalších úspěchů. Všichni se těšíme na další spolupráci.Mgr.Jan Sekot
ředitel DD Karlovy Vary

DD a ŠJ Olomouc

Spolupráce našeho dětského domova s Klubem přátel dětí DD v Novém Strašecí se datuje někde do roku 1999, kdy jsme zaujali členky výboru, zvláště pak paní Dolejškovou, naším kulturním vystoupením na Nejmilejším koncertu.
Za uplynulých 10 let Klub podporoval několik mladých umělců, a to v oborech hudebních. Jen namátkou vzpomenu Michala Lýra, který díky Klubu absolvoval celý cyklus na příčnou flétnu v ZUŠ, několik let hrál i na klavír. Další byla Adriana Churavá, která se věnovala na ZUŠ zpěvu, zpívala v naší domovské kapele, později i v taneční kapele PROFI-L v Olomouci. Díky příspěvkům Klubu jsme posílali i další děti do ZUŠ – např. Silvii Bílkovou, Veroniku Adamčíkovou, nyní Pavlu Görfölovou. Zpěvu se pod vedením učitele věnují Iveta Görfölová a Silvie Bílková. Naši malí i velcí umělci vystupují zhruba 30-40x v roce při nejrůznějších akcích – od komerčních až po charitativní. Nesmíme zapomenout na finanční podporu naší kapely, která fungovala 14 roků a poslední rok přešla plynule do Popové školy DD v Olomouci. Nejmladší členkou je sedmiletá Barunka, nejstarší dvaadvacetiletá Veronika. Celkem je nyní v Popové škole 7 dětí. Jsme rádi, že i my jsme mohli několikrát oplatit Klubu přízeň, ať už to bylo účastí ve sbírce výtvarných děl pro dražbu či sponzory nebo vystoupení na galavečeru v Praze.
Setkání s tetou Dolejšovou patří vždy k příjemným zážitkům. Je milá, rázná, vstřícná a přísná. Tak to má být. Bude nám vždy ctí ukázat naše umění na veřejnosti. Vždy zmiňujeme sponzory, kteří podporují uměleckou činnost našich dětí. Mezi ty nejvýznamnější patří určitě Klub přátel dětí z DD a všechny tetičky v něm od roku 1997 působící. Děkujeme.Mgr. Dalibor Křepský
ředitel DD a ŠJ Olomouc

Dětský domov Ledce

Vážená paní Dolejšková,
dovolte nám vyjádřit naše poděkování za Vaši nezištnou několikaletou pomoc, která je směřována na potřeby dětí vyrůstajících v dětském domově. Vaše podpora vychází z mnohaletých osobních zkušeností a znalosti potřeb dětí nejen v samotném zařízení, ale i při startu do života. Konkrétně náš domov Klub přátel dětí DD podpořil finančním příspěvkem při budování hřiště v našem areálu, příspěvky pro volnočasové aktivity a spoluprácí při začleňování dětí do samostatného života. Naše děti se rovněž účastnily Vámi pořádaných projektů.
Do dalších aktivit všem tetičkám v Klubu přejeme hodně zdraví a neutuchající elán.Za Dětský domov Ledce
Mgr. Roman Pejša – ředitel
Jitka Prošková – zást. ředitele

Klub NEDROG

NEDROG již mnoho let úzce spolupracuje s Klubem přátel dětí DD. Díky této spolupráci i finanční podpoře, kterou nám Klub poskytl, bylo možno realizovat mnoho aktivit – výuka znakové řeči, letní tábory pro rizikovou mládež, vzdělávání instruktorů pracujících s problémovou mládeží a volno-časové aktivity. Bez této spolupráce by bylo mnoho těchto aktivit nerealizovatelných.

Jiří Cafourek
předseda Klubu NEDROG

Domov Ráček o.p.s. Rakovník

Velice si vážíme práce Klubu přátel dětí dětských domovů a zároveň děkujeme za dlouholetou spolupráci.
Díky finanční podpoře máme dostatek pomůcek pro klienty v naší sociálně terapeutické dílně.Ilona Hrušková
Domov Ráček o.p.s. Rakovník

Společenství Androméda, o.s.

Na podporu naší práce jsme od Klubu přátel dětí dětských domovů získali materiál na výrobu nábytku do interiéru sociálního zařízení. Pomoc nám dámy z Klubu poskytly již podruhé, kdy jsme jejich zásluhou dostali v naší nejvyšší nouzi peníze na zaplacení brigádníků, kteří nám pomáhali se stavebními pracemi ve Velké Chmelištné. Budujeme zde areál, kde se budou setkávat lidé zdraví, nemocní a rodiny s dětmi.
Klub přátel dětí DD rozšířil svou pomoc na projekty, jejichž cílem je společenská integrace. A to nejen v případě dětí z dětských domovů, ale také dalších sociálně ohrožených a potřebných jedinců, i rodin. Velice si vážíme, že náš sociální projekt byl Klubem podpořen.Lenka Petříčková
Společenství Androméda, o.s.
Velká Chmelištná

Petr K., David B., Tonda Ž., …

My všichni jsme měli možnost bydlet v tomto bytě (DŮM NA PŮL CESTY) jsme rádi, že tyto byty existují.V tomto bytě jsme měli možnost poznat jak to v životě chodí a postavit se tak zvaně na vlastní nohy s pomocí tety která nás hodně naučila např. jak hospodařit s penězi nebo jak jednat s úřady ale i to jak se dělají knedlíky nebo jak se peče buchta.Jsme rádi že jsou na světě lidi kteří mají snahu pomáhat dětem,nehledě na to že mají svoje vlastní děti a svých starostí dost,tímto bychom jim i chtěli poděkovat za pomoc a za to že tyto byty nadále provozují.

Petr K., David B., Tonda Ž., Mirek G., Mirek R., Iveta K., Zdenka M.

Petr Kopec s rodinou

Z celého srdce děkujeme tetám, p.Dolejškové, p.Divišové a celému Klubu přátel dětí DD za podporu jit svým úsilím a dobrou cestou do života. Chtěli bychom touto cestou poděkovat a říci, že jsou naše rodina. Ne kvůli tomu, že mi finančně pomohli a sehnali mi bydlení, ale že mne naučili jak se mám chovat k lidem a k mé nové rodině, kterou mám moc rád a nevyměnil bych je za nic.
S pozdravem a velkým díkyPetr Kopec s rodinou

Honza

Drazí přátelé a příznivci dovolte mi tímto poděkovat tetičkám z Klubu přátel dětí dětských domovů. Jsou to už dva roky co mě podporují, abych se mohl věnovat studiu zpěvu. Jsem jim vděčný nejen za finanční podporu, ale také zprostředkování společenských kontaktů a tím možnost představit se, jako začínající zpěvák na veřejnosti

Váš Honza

Míra Gabčo

Jsem Miroslav Gabčo, do svých osmnácti let jsem vyrůstal v dětském domově v Žatci, který mi hodně pomohl a kde mi dali hodně rad do života, za což jsem jim vděčný. 30. června 1998 jsem musel ukončit ústavní výchovu a opustit dětský domov, a 1. července jsem nastoupil do bytu = „Domu na půl cesty“, který patří KLUBU PŘÁTEL DETÍ DĚTSKÝCH DOMOVŮ. Tam jsem se seznámil s paní Jarmilou Dolejškovou, která dříve byla ředitelkou DD Nové Stašecí a stále s ním a dalšími DD spolupracuje. Přijala mě krásně i laskavě pod svá „ochranná křídla“ a začala mě učit, jak mam nastartovat svůj život, ukázala mi, kde budu bydlet, jak mám zapnout troubu, pračku a ostatní věci, které patři do domácnosti, také jak budu platit nájem a kde se platí. Pani Dolejšková mi dále ukázala, jak se vyplňují papíry jako nájemní smlouva, jak na pracovním úřadě a jak si mám udělat první účet v bance, kam mi bude chodit výplata až nastoupím do práce. Tak jsem poprvé šel na pracovní úřad v Rakovníku, kde jsem se seznámil s paní Jarmilou Divišovou, která spolupracovala s Klubem přátel dětí dětských domovů a pomohla mi najít práci, v Keramickém závodu RAKO, kam jsem nastoupil 24. září v roce 1998 a jsem tam dodnes. Pod Klubem přátel dětí dětských domovů jsem byl do svých dvaceti šesti let, za tu dobu mi hodně pomohli a za to jsem jim z celého srdce vděčný a nikdy jim to nezapomenu. Pani Jarmila Dolejšková, Jarmila Divišová a další tetičky z Klubu, jsou v mých očích andělé s velkým srdcem a laskavou duší.

Děkuji, váš bývalý chovanec Míra Gabčo