Léto 2019

Skončilo léto a s ním i prázdniny a my všichni doufáme, že si děti z DD prázdniny užily a budou mít na co vzpomínat. I tento rok jsme finančně přispěli na mezinárodní dětský tábor, který pořádá Rytířský řád Sv. Václava a kterého se účastní děti z DD z Polska, Maďarska, Chorvatska, Slovenska a České republiky. Tábor se konal opět v rekreačním areálu zátiší u obce Hamr na Jezeře. Součástí letního tábora byl i výlet do Polska a možnost zúčastnit se zde sportovní olympiády. Klub přátel dětí DD zajistil na táboře účast dvou zdravotnic, které děti učily, jak poskytnout první pomoc.

 

Dlouhodobě přispíváme i na ozdravný pobyt pro děti z DD Liptál.  Každý rok jezdí tyto děti do Chorvatska, kde se léčí z chronických zdravotních problémů, jako je astma nebo ekzém. Ale my věříme, že pobyt u moře, koupání a sluníčko nepůsobí jen na fyzické problémy těchto dětí, ale má pozitivní vliv na psychiku – na jejich trápení a bolesti, které nosí uvnitř.

 

 

 

 

A do třetice naše finanční pomoc putovala organizaci „Dobré víly dětem“, která svou činnost zahájila v roce 2015 a dává dětem to nejcennější – čas, pozornost a lásku. Tato organizace pořádá již 4. ročník letního tábora pro děti z DD. Tábor se konal od 10. 8. do 17. 8. v Jizbici pod Blaníkem a tento rok se ho účastnilo 58 dětí.